Instagram Takipçi ve Beğeni Sayısı Arttırma Yolları

400 milyon kişinin kullandığı Instagram dünya çapında fotoğraflarınızı paylaştığınız bir sosyal ağ uygulaması. Instagram Takipçi sayısının çok önemli olduğu uygulama , Sadece mobil ortamda tüm özelliklerinin kullanabileceği, web ortamında herhangi bir eklenti kullanılmıyorsa eğer sadece izlemenizi ve listenizdeki takip ettiklerinizin fotoğraflarını beğenebileceğiniz bir uygulama.

Bildiğiniz gibi 2 milyar civarı insanın kullandığı dev sosyal ağ olan facebook 2012 senesinde instagram’ı satın almıştı. Bu tarihten sonra facebook ile tam etkileşimli bir hale geldi ve ayakları yere daha sağlam basmaya başladı.

İlk paragrafta instagram tanımını “fotoğraflarınızı paylaştığınız bir sosyal ağ uygulaması” olarak yapmıştık. Ne kadar da kolay çıkıverdi klavyemizden. Tabi instagram denilen kavram bu kısa açıklama kadar kolay değil. Yoksa herkesin binlerce takipçisi olurdu.

Biz de bu önemli sosyal ağ uygulaması için birkaç Instagram  ipucu vermeyi uygun gördük. Bu ipuçları değerlendirilebilirse takipçi sayısı da devamında artacaktır.

Instagram Takipçi ve Beğeni Sayısı Arttırma Yolları

1 – Instagram Hashtag ve Arınılabilir Fotoğraf

Popüler etiketleri kullanmak kullanıcıların arama yaptığında sizin eklediğiniz etiketin bulunduğu fotoğrafı bulmasını sağlar. Devamında beğeni gelebilir ve hatta o kullanıcı diğer fotoğraflarınızı da görebilmek adına sizi takip edebilir.

Popüler hashtag nasıl bulunur?

Popüler kişilerin neleri hangi etiketle paylaştığına bakabilirsiniz. Hiç tavsiye etmesem de takipçi sayısını arttırmanın bir yolu da #takipedenitakipederim #instafollow, #tagforlikes tarzı ucuz etiketleri eklemektir. 7

Instagram algoritmasını hiçbirimiz bilmesekte arama konusunda bu yukarıdaki kalitesiz tagların kullanılmasının etkili olacağını düşünmekteyiz.

2 – Profiliniz Gizli Olmamalı

Doğal olarak gizli profil , yayınladığınız fotoğrafların görünmemesini sağlayacaktır. Devamında potansiyel sizi takip edeceklerin arama yaptıklarında sizi görmemesini, fotoğraflarınızı görmemesini sağlayacaktır. Takip kazanmak için ilk şart açık profildir.

3 – Paylaşım Saati

Araştırmalara göre her sosyal ağın en iyi saati farklı. Instagramda bu saat 14.00 ve 17.00 olarak belirlenmiş.

Ancak bu durum biraz göreceli. Herkesin paylaşım yaptığı bir saatte fotoğrafınızın arada kaynaması mı mantıklı olur, yoksa daha sakin zamanda çok insana değil belki ama daha az insana paylaşımı farkettirmek mi mantıklı olur. Bu kararı siz vereceksiniz.

Ufak bir tüyo. Araştırmalar en çok fotoğraf öncelikle Pazar günü sonra çarşamba günleri yayınlanıyor. Aklınızda bulunsun.

4 – Mayfair Filtresi

En çok beğeni alan ve en sık kullanılan filtredir.

5 – Tamamlanmış Profil

Profilinizin spam olmamak koşulu ile tam olması, kendiniz için belirttiğiniz özelliklerde etiket kullanmanız önemlidir. Takipçi sayısı arttırmanın ilk yolu tam ve sizin için açıklayıcı bir profilden geçer

6 – Coğrafi özelliklerin kullanılması

Çektiniz fotoğrafların nerede çekildiklerini işaretlemek, bu yerlerin gerçek olması ve her fotoğrafta farklılık göstermesi Instagram arama algoritması için önemlidir. Fotoğrafa özgünlük katar. Ayrıca “o yer” ile ilgili aramalarda bulunmanızı kolaylaştırır.

7 – Öneri

Eğer listenizde çok sayıda takipçisi olan tanıdıklarınız varsa sizi etiketlemelerini ve önermelerini isteyin. Bu o anlık Instagram Takipçi  kazandırmasının yanında uzun vadeli de getirisi çok olabilir.